Tugiteenused

 

Pärnu Tammsaare Lasteaias on 2 tasandusrühma. Tasandusrühmad on mõeldud lastele, kes vajavad süvendatult logopeedilist tugiteenust. Tasandusrühmas on kuni 12 last. Rühmas töötavad logopeed, 2 rühma õpetajat, õpetaja abi, muusika- ja liikumisõpetaja. Kõneravitegevused toimuvad individuaalselt või alarühmas 3-4 korda nädalas.

Tasandusrühmade logopeed/eripedagoogid on Lilian Pai ja Diana Pabbo.

Üldrühmades töötab kõneravi vajavate ja kooliminevate lastega logopeed/eripedagoog Piret Jalakas.

Lapse tasandusrühma suunamisel tuleb pöörduda Innove Rajaleidja Pärnumaa keskuse poole.

 

Pärnu linna lasteaedade lapsi, lapsevanemaid ja lasteaedade töötajaid nõustab Pärnu Õppenõustamiskeskuse sotsiaalnõustaja Gädy Rohelsaar.

Gädy Rohelsaare poole võite pöörduda kui:

               - teile teeb muret teie lapse käitumine
               - kui teie laps ei saa hästi aru ümbritsevatest inimestest
               - kui teie laps ei oska konflikte lahendada.
Gädy Rohelsaarega saate kontakti helistades telefonile 5818 9451 või kirjutades e-posti aadressile See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud..

Pärnu Õppenõustamiskeskuse kohta leiate rohkem infot asutuse kodulehelt.
Pärnu Õppenõustamiskeskuse teenused on tasuta.

Innove Rajaleidja on üle-eestiline võrgustik, mis pakub tasuta õppenõustamist lapsi haridusteel toetavatele täiskasvanutele – vanematele, õpetajatele, tugispetsialistidele jt. spetsialistidele. Õppenõustamise käigus selgitavad õppenõustajad välja lapse õppimise või käitumisega seotud probleemid, mis takistavad tema edukat haridusteed. Nõustatakse last ümbritsevaid täiskasvanuid, kuidas lapse arengut ja toimetulekut toetada, õpet ja kasvatust korraldada ning milliseid tugiteenuseid laps püsivalt vajab. Kui õppenõustamise käigus selgub, et lapsele sobiva haridustee korraldamiseks on vaja ametlikku otsust ehk haldusakti (nt lasteaias sobitus- või erirühma määramiseks, koolimineku edasilükkamiseks, koolis lihtsustatud õppe rakendamiseks), siis sellise otsuse teeb lapsevanema taotluse alusel kolmest Rajaleidja tugispetsialistist koosnev kooliväline nõustamismeeskond.

Innove Rajaleidja võrgustiku õppenõustamisteenused